Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 140.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1GIẢI CỜ VUA ĐƯỜNG ĐẾN ĐỈNH VINH QUANG LẦN 11 TRANH CÚP KIỆN TƯỚNG TƯƠNG LAI - U7 VIE
0 Минути
21st National Individual Online Rapid Chess Championship 2020 (Final) MAS
0 Минути
3Giải cờ vua truyền thống " Cúp Lê Văn Tám" Lần thứ VIII - Năm 2020 NamU10 VIE
0 Минути
4Giải cờ vua truyền thống " Cúp Lê Văn Tám" Lần thứ VIII - Năm 2020 NỮ U8 VIE
1 Минути
5I CAMPEONATO NACIONAL SUB 17 OPEN ESCOLAR Y COLEGIAL ONLINE 2020 - I CLASIFICATORIO ANG
1 Минути
6GIẢI VÔ ĐỊCH CỜ VUA TRẺ XUẤT SẮC TOÀN QUỐC 2020 CỜ CHỚP - NỮ LỨA TUỔI 13 VIE
1 Минути
7SILATURAHMI CATUR PASANGAN NO 2 CATUR CEPAT INA
2 Минути
8GIẢI VÔ ĐỊCH CỜ VUA TRẺ XUẤT SẮC TOÀN QUỐC 2020 CỜ CHỚP - NỮ LỨA TUỔI 20 VIE
2 Минути
9Giải cờ vua truyền thống " Cúp Lê Văn Tám" Lần thứ VIII - Năm 2020 Nam U7 VIE
6 Минути
10Festival de Divisiones de Montes de Oca - Tercera División CRC
14 Минути
11Giải cờ vua truyền thống " Cúp Lê Văn Tám" Lần thứ VIII - Năm 2020 NỮ U10 VIE
15 Минути
12Giải cờ vua truyền thống " Cúp Lê Văn Tám" Lần thứ VIII - Năm 2020 Nữ U7 VIE
16 Минути
13GIẢI CỜ TƯỚNG DOANH NHÂN LẦN THỨ NHẤT2020 TRANH CÚP LIÊN ĐOÀN CỜ TƯỚNG VIỆT NAM VIE
17 Минути
14AJEDREZ HERMAR - LIGA C - 2° TEMPORADA FID
17 Минути
15AJEDREZ HERMAR - LIGA A - 2° TEMPORADA FID
18 Минути
16AJEDREZ HERMAR - LIGA B - 2° TEMPORADA FID
19 Минути
17Giải cờ vua truyền thống " Cúp Lê Văn Tám" Lần thứ VIII - Năm 2020 Nam U8 VIE
19 Минути
18"Тавайза - 2020". 2010 г.р. и моложе RUS
19 Минути
19GIẢI CỜ VUA NỘI BỘ E&C CLUB LẦN 2 NĂM 2020 VIE
20 Минути
201er Torneo de Ajedrez Jaque Mate al Covid 2020 MEX
20 Минути
21GIẢI CỜ VUA TRANH CÚP THĂNG LONG CHESS THÁNG 10 NĂM 2020 VIE
21 Минути
22"Тавайза - 2020". 2006-2009 г.р. RUS
24 Минути
23"Тавайза - 2020". 2005 г.р. и старше RUS
24 Минути
2422º Intercambio Cultural de Escuelas de Ajedrez en Cocentaina "Fira de Tots Sants" 2020 ESP
26 Минути
2561st National Inter-School Online Team Chess - Open & Open U16 SGP
29 Минути
26GIẢI CỜ VUA ĐƯỜNG ĐẾN ĐỈNH VINH QUANG LẦN 11 TRANH CÚP KIỆN TƯỚNG TƯƠNG LAI - U6 VIE
33 Минути
27GIẢI CV ĐƯỜNG ĐẾN ĐỈNH VINH QUANG LẦN 11 TRANH CÚP KIỆN TƯỚNG TƯƠNG LAI- OPEN VIE
34 Минути
28GIẢI CỜ VUA ĐƯỜNG ĐẾN ĐỈNH VINH QUANG LẦN 11 TRANH CÚP KIỆN TƯỚNG TƯƠNG LAI- U11 VIE
35 Минути
29GIẢI CỜ VUA ĐƯỜNG ĐẾN ĐỈNH VINH QUANG LẦN 11 TRANH CÚP KIỆN TƯỚNG TƯƠNG LAI - U9 VIE
36 Минути
30GIẢI CỜ VUA ĐƯỜNG ĐẾN ĐỈNH VINH QUANG LẦN 11 TRANH CÚP KIỆN TƯỚNG TƯƠNG LAI - U8 VIE
37 Минути
31TORNEIO DE XADREZ RAPIDO DA GXBG - 24.10.2020 - presencial BRA
37 Минути
32Octavo torneo suizo online Club ajedrez Buin CHI
38 Минути
332020 Jack Taylor Memorial - Premier CAN
39 Минути
34Festival de Divisiones de Montes de Oca - Segunda División CRC
41 Минути
35TORNEO REGIONAL UNIVERSITARIO DEL NEA 2020 ARG
41 Минути
36Magic Chess 4vs4 Piala YB Dato Seri Ismail Mutalib - Ahli Parliament Maran MAS
44 Минути
37FRONTERA ONLINE III URU
47 Минути
38Х Этап гран-при города Хабаровска по быстрым шахматам 25.10.2020 RUS
51 Минути
39Warriors & Promesas Chess and Friends! ARG
51 Минути
40Festival de Divisiones de Montes de Oca - Cuarta División CRC
51 Минути
41ОСЕННИЕ СТАРТЫ 2020. Турнир В (1351-1500) RUS
52 Минути
42ОСЕННИЕ СТАРТЫ 2020. Турнир D (1001-1150) RUS
52 Минути
43ОСЕННИЕ СТАРТЫ 2020. Турнир С (1151-1351) RUS
53 Минути
44ОСЕННИЕ СТАРТЫ 2020. Турнир Е RUS
53 Минути
452020 Jack Taylor Memorial - U1400 CAN
53 Минути
46I CAMPEONATO NACIONAL SUB 17 OPEN ESCOLAR Y COLEGIAL ONLINE 2020 - I CLASIFICATORIO ANG
54 Минути
47X Abierto Parque Rivadavia en Lichess ARG
59 Минути
482dto. Torneo Internacional de Entrenamiento Juvenil GRUPO B Martes y Viernes 19:00Caracas, 18:00 Bogotá y Lima VEN
59 Минути
49Torneo Universitario de Ajedrez FECUNDE CONARE UNED 2020 (Masculino) CRC
1 Часови
50IRT Xeque Mate BRA
1 Часови 3 мин.
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead